Antalya Akustik Gitar Kursu

tarafından Artistik

Antalya akustik gitar kursu ile, akustik gitar çalmayı öğrenmek, etrafınızdakileri etkileyecek heyecan verici bir beceridir. Müzik ve akustik gitara karşı bir tutkunuz varsa ancak çalmayı öğrenmek için çok zamanınız veya sabrınız yoksa, bunu sizin için gerçek hale getirebiliriz.

Verdiğimiz Antalya akustik gitar kursu ile çok kısa sürede akustik gitar çalabileceksiniz. Gitarda ustalaşmak uzun sürebilir, ancak temelleri akustik gitarda nasıl çalacağınızı hızlı bir şekilde öğrenmek için kullanabileceğiniz teknikler ve yöntemler vardır. Basit açık akorları öğrenerek, gitar parçalarını çalarak ve düzenli ve doğru şekilde pratik yaparak, akustik gitarı kısa sürede çalabileceksiniz. Bütün bunları Artistik Stüdyo bünyesinde kurulan Antalya Gitar kursları hizmetimizle sağlayabiliriz.

Hangi yaşta olduğunuz fark etmeksizin, bir enstrüman çalmayı öğrenmekten daha iyi bir his yoktur. Öğrencilerin birçoğu gitarı öğrenmeye çalışırken, özellikle yeni başlayanlar kısa bir süre sonra pes edip çalmayı bırakırlar. Tek başınıza pratik yapmadan öğrenmek zor olabilir ancak profesyonel ve alanında uzman bir öğretmen ile kısa sürede öğrenip yeni parçalar çalabilirsiniz. Antalya Akustik Gitar kursu hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya Akustik Gitar Kursu

Antalya Akustik Gitar kursu

Antalya Akustik Gitar kursu

Akustik gitar, gövdesindeki içi boş bir bölmenin üzerinde titreşen teller aracılığıyla ses üreten, perdeli bir müzik aletidir. Titreşimler havada taşınır ve elektriksel ses yükseltmesi gerektirmez (birçok akustik gitar aynı zamanda elektro gitar olarak da işlev görür).

Çoğu akustik gitarın altı teli vardır. Bunun en yaygın varyasyonu 12 telli bir gitardır; her tel, aynı perdeyi çalan başka bir telle ikiye katlanır ve zengin bir koro efekti yaratır.

Akustik gitar çalıcıları hem parmaklarıyla hem de kazma ile ses üretirler. Bu, müzik türüne, kullanılan gitarın türüne ve oyuncunun kişisel tercihine bağlı olarak değişir.

Öğrenmek için çok yaşlı mıyım?

Hayır! Bir şeyi açıklığa kavuşturalım : Öğrenmek için asla çok yaşlı olmayacaksın. Yeni bir beceri öğrenmede yaş sınırlaması yoktur. Ne zaman başlarsanız başlayın, her türden bir enstrümanı çalmak, öz disiplini, yaratıcılığı, koordinasyonu ve güveni artıran ödüllendirici ve değerli bir deneyimdir. Genç çalıcıların gitarı çok hızlı bir şekilde kapabildikleri doğru olabilir. Bununla birlikte, yetişkinler daha genç çalıcıları eksik olduğu motivasyona ve ilgiye sahip oldukları için tutarlı bir şekilde pratik yapma olasılıkları daha yüksektir. Bu şüpheyi listenizden hemen silin!

Gitar Çalmak İçin İlk adım nedir?

Antalya Akustik Gitar kursu
Antalya Akustik Gitar kursu

Yapmanız gereken ilk şey, öğrenme tarzınıza en uygun eğitim türünü belirlemektir. Özel gitar dersleri için bir eğitmen mi arıyorsunuz yoksa kendi başınıza öğrenmek mi istiyorsunuz? İster bağımsız olarak, ister özel bir eğitmenle veya grup ortamında öğreniyor olun, pek çok seçenek var. Doğru talimatı bulmak, uzun vadeli oyun alışkanlıkları oluşturmanın önemli bir ilk adımıdır.

Klasik Gitar ve Akustik Gitar Arasındaki Benzerlikler

Kolayca tanımlanabilen birkaç benzerlik vardır, bu benzerlikler şunlardır:

  • Her iki gitarda da altı tel vardır ve ayarlıdır.
  • Her ikisinin de ses deliği vardır ve tamamen akustiktir.
  • Her ikisinin de perdeleri var.
  • Her iki gitarda da ayar mandallar var.
  • Her iki gitarın da yuvarlak bir gövdesi var.

Bunlar gitar anatomisinin standart özellikleridir. Ancak, onları işaret ettiğinizde farklar kısa sürede netleşir.

Klasik Akustik Gitar – Farklılıklar Nelerdir?

Klasik ve akustik gitarı tartışırken temel farklar şunlardır:

  • Boynun boyutu.
  • Kullanılan dizeler.
  • Köprü türleri.
  • Ayar mandallarının türü ve dizelerin dizilme şekli.

Akustik Gitar Çalmak İçin İpuçları

Antalya Akustik Gitar kursu
Antalya Akustik Gitar kursu

Akustik gitar yolculuğunuza gitar akorlarını öğrenerek başlayın . Bu, kendiniz de dahil olmak üzere şarkıcılara eşlik etmenizi sağlar. Bunun sadece akor şekilleriyle ilgili olmadığını, aynı zamanda tıngırdatma kalıplarına hakim olduğunu unutmayın. Bizimle iletişime geçerek akorlar hakkında daha fazla bilgi edinin . Uygulama, eşit parça teknik ve teoridir. Tekniği uyguladığınızda, parmaklarınızı yapmalarını istediğiniz şeyi yapması için eğitirsiniz. Teori üzerinde çalışırken, parmaklarınızın nereye ve neden gidebileceğini öğrenirsiniz.

Antalya Akustik Gitar Kursu ile Akustik Gitar Çalmaya Hemen Başlayın

Artistik Stüdyo bünyesinde kurulan, tamamı akustik gitar konusunda profesyonel olan uzman öğretmenlerden Antalya Akustik Gitar Kursu almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsin. Daha fazla bilgi almak için Whatsapp canlı destek hattından ve telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsin.

You may also like

Yorum bırakın

meb-2019-logo-DA0DCBBD3F-seeklogo.com

ÖZEL EZGİCAN SANAT MERKEZİ KURSU

Copyright @2021 – Ezgican Sanat Merkezi / Ezgican Müzik

Sohbeti Başlat
Bir Mesaj Yazmak İçin TIKLAYIN
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Ara