Antalya Elektro Gitar Kursu

tarafından Artistik
Antalya Elektro Gitar Kursu

Antalya Elektro gitar kursu mu arıyorsunuz? Hayatınıza müzik getirme kararı asla pişman olmayacağınız bir karar ve elektro gitar çalmak, bir kez kazandığında kimsenin asla geri alamayacağı bir beceridir. Bu oldukça iyi bir duygu ve elektro gitar öğrenmenin hayatınızı nasıl daha iyi hale getirebileceğine şaşıracaksınız.

Bunların yanında, gitar çalmak isteyenler için bazı zor kararlar olduğunu da anlıyoruz, bunlardan en önemlisi, ilk enstrümanınız olarak ne tür bir gitar seçmeniz gerektiğini belirlemeye çalışmak değil. Elektro gitarda mı yoksa akustik gitarda mı başlamalısınız?

İnternette kafa karıştırıcı birçok tavsiye var, ama biz öğrenmek isteyenlere her zaman aynı şeyi söylüyoruz: Yanlış cevap yoktur ve hangisini seçerseniz seçin, daha sonra her zaman fikrinizi değiştirebilirsiniz.

Bunun akıllıca bir cevap olduğuna inanıyoruz ancak birçok insanın bu konuda biraz daha somut yönlendirmeye ihtiyaç duyabileceğini kabul ediyorum. İlk enstrümanınız olarak bir akustik gitar seçmenizin nedenleri üzerine bir makale yazdık.. Bu yazıda, ilk enstrüman için elektro gitar kullanmayı tercih etmenizin en önemli beş nedenine bir göz atacağız.

Antalya Elektro Gitar kursu Faydaları

brutal musician with electric guitar on stage 2021 09 04 09 41 45 utc

İlk enstrümanınız olarak bir elektro gitarı tercih etmenizin nedenlerinin kısa bir özeti aşağıdaki gibidir:

  1. Hayallerinizin peşinden gidebilir ve size ilham veren şeyi yapabilirsiniz.
  2. Çalması biraz daha kolay olan bir gitarla başlayacaksınız.
  3. Ses seviyenizin kontrolü sizde olacak, böylece sessizce pratik yapabilirsiniz.
  4. Denemeniz için çok fazla ses seçeneği bulunmaktadır.
  5. Kullanabileceğiniz çok daha geniş bir müzik seçimi yelpazesine sahip olacaksınız.

Elektro gitarda öğrenmenin beş faydasının her biri hakkında okuyun ve daha fazla bilgi edinin.

1. Hayalinizi Takip Edin

Gitar öğrenmek elbette kolay değil. İlk adımınızı mantıklı bir perspektiften düşünmek akıllıca olsa da, en önemli şeyin size ilham veren bir enstrüman seçmek olduğunu unutmayın. Her zaman elektro gitar çalmak istediyseniz, önce başka bir şeyle başlamanız gerektiğini düşünmeyin. Akustik bir enstrümanla elektrikle ilgili temel bilgileri olabildiğince kolay öğrenebilirsiniz ve birazdan değineceğimiz gibi, bazı yönlerden elektro gitar daha da kolay. Çok daha detaylı bilgi almak için Antalya Elektro Gitar Kursu için kayıt olabilirsiniz.

2. Elektrikli Gitarları Çalmak Tipik Olarak Daha Kolaydır

Genel olarak konuşursak, elektro gitarlar akustik gitardan biraz daha kolaydır. Teller biraz daha hafif, boyun biraz daha ince ve işleri daha rahat hale getiren akorları aşındırmaya alışkın olmayan eller için harika seçimdir.

Bu iyi çünkü yeni çalıcıların çalma mekaniğiyle mücadele ettiklerinde bırakma olasılıkları daha yüksektir. Elde daha kolay olan bir gitarla gitmek, yeni başlayanların enstrümanda ilerlemesini engelleyen durumlardan birini ortadan kaldırır. Hemen şimdi Antalya elektro gitar kursu için başvuru yapabilir kısa sürede elektro gitar çalmayı öğrenebilirsin.

3. Ses Kontrolü İmkanı

Muhtemelen elektro gitarların akustik gitardan çok daha yüksek sesli olduğunu düşünüyorsunuz ve elbette bu potansiyel olarak doğru. Bununla birlikte, elektro gitarların çok daha sessiz çalmanızı sağlayan bir özelliği vardır: Bir ses düğmesi. Birçok başlangıç ​​üründe ayrıca sessizce pratik yapmanıza izin veren kulaklık jakları bulunur. Bu da apartmanlarda yaşayanlar için rahatça gitar çalabilme imkanı sunar. Antalya elektro gitar kursu için başvuru yapabilir kısa sürede elektro gitar çalmayı öğrenebilirsin.

4. Daha Fazla Ses Seçeneği

Elektro gitar ile gitarınızın sesi, seçtiğiniz efektler söz konusu olduğunda birçok imkan tanır. Sana ilham veren bir enstrüman seçmen gerektiğini söylediğimizi hatırlıyor musun? Hangi müzik tarzıyla ilgilenirseniz ilgilenin, aradığınız ses türünü alan yeni başlayanlar için bir kurulum bulabileceksiniz.

Pek çok insan, müzikte duydukları belirli seslerden veya belirli bir gitar çalan kişinin çalmasından heyecan duydukları için gitarı alır. Ünlü bir gitarist gibi sese yaklaşmanız uzun zaman alsa da, farklı gitarlar ve efektler dizisi ile yeni başlayanlar bile harika bir tonun tadına bakabilir.

Her gün gitarı alıp çalmak için ilham bulmak, enstrümana bağlı kalmak söz konusu olduğunda büyük bir faktördür. Kulağa hoş gelmek, henüz iyi çalmıyor olsanız bile, daha fazlası için geri gelmenizi sağlayacaktır.

5. Daha Geniş Müzik Seçimi

Elektro gitarda müzik öğrenmek olduğunda çok daha fazla seçeneğiniz var. Nedeni basit: Temiz sesler için bir elektro gitar kurabilir ve klasik müzik de dahil olmak üzere akustik gitarda yapacağınız her şeyi çalabilirsiniz. Ancak akustik bir gitar için aynı şey söylenemez. Örneğin, bir akustik gitarda gerçekten extreme metal veya hard rock çalamazsınız.

Yeni gitaristlerin çoğu henüz müzikal yönetmenliğini seçmedi. Gerçekten neyi sevdiğinizi ve neyde gerçekten iyi olduğunuzu anlamak biraz zaman alır. Elektrikli bir alet size bu seçenekleri keşfetme özgürlüğü verir. Tıngırdatma akorlarını sevdiğinizi veya parmak tarzı klasik müzik çaldığınızı görebilir ve sonunda akustik gitara geçeceksiniz. Cazı, metali veya country müziğini sevdiğine karar verebilirsin. Her şeyi çözerken hepsini bir elektro gitarda çalabilirsiniz.

İlk başladığınızda ne istediğinizi bildiğinizi düşünseniz bile enstrümanı öğrenirken size açılan kapılar sizi şaşırtabilir. Bir elektro gitar, her şeyi keşfetmeniz için size daha fazla özgürlük verir. Antalya elektro gitar kursu için başvuru yapabilir kısa sürede elektro gitar çalmayı öğrenebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar için Elektro ve Akustik Gitar

LrLKKWp

Belki ilk başladığınızda elektro gitar sizin için doğru seçimdir veya belki de yeni başlayanlar için bir akustik gitar kullanmak daha iyidir. Bu seçimi yalnızca siz yapabilirsiniz, ama endişelenmeyin. Size başta söylemiştik burada yanlış cevap yok ve müzikal yönünüzü istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Daha fazla profesyonel destek için Artistik Stüdyo bünyesinde kurulan Antalya Elektro gitar kursu sizler için açık.

İlk başladığınızda sizin için neyin önemli olduğunu düşünmek ve sizi hedeflerinize götüren bir plan bulmak için biraz zaman ayırmak isteyeceksiniz. Enstrümanı öğrenmeye başladığınızda bu hedefler değişirse şaşırmayın! Neye karar verirseniz verin, umarım devam eder ve gitar çalmayı öğrenmeye başlarsınız. Ve eğer yapmazsanız, umarım başka bir enstrüman çalmayı öğrenirsin. Müzik, kelimenin tam anlamıyla hayatınızı değiştirebilir.

Antalya Elektronik Gitar Kursu ile Vakit Kaybetmeden Elektro Gitar Çalmaya Başlayın!

Artistik Stüdyo bünyesinde kurulan Antalya Elektro Gitar Kursu alanından uzman birçok elektro gitar kursu hocası ile hizmete her zaman hazır beklemektedir. Hemen daha fazla vakit kaybetmeden elektro gitar çalmayı öğrenin ve size sağlayacağı faydaları bizzat deneyimleyin. Bizimle Whatsapp canlı destek üzerinden ya da direkt telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz. Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamayı ve sizinle iletişime geçmekten mutluluk duyacaktır.

You may also like

Yorum bırakın

meb-2019-logo-DA0DCBBD3F-seeklogo.com

ÖZEL EZGİCAN SANAT MERKEZİ KURSU

Copyright @2021 – Ezgican Sanat Merkezi / Ezgican Müzik

Sohbeti Başlat
Bir Mesaj Yazmak İçin TIKLAYIN
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Ara