Antalya Ney Kursu

tarafından Artistik
Antalya Ney Kursu

Artistik Stüdyo garantisinde, samimi bir ortamda, profesyonel neyzenlerimizin elinden, sosyal mesafe kurallarına uyarak Antalya ney kursu hizmetini sizlere sunuyoruz.

Antalya Ney Kursu

Kendi grubunuzda veya tek başınıza ney üfleyebilmek isterseniz size yardım etmek için buradayız. Ünlü sanatçılara eşlik eden profesyonel neyzenlerimiz sizlere eşsiz bir ney deneyimi sunuyor.

Artistik Stüdyo’muzun 3 katlı binasında bulunan 9 stüdyomuzla sizlere, ister amatör olun isterseniz de profesyonel, ney çalışmaları konusunda yardım ediyoruz.

ney kursu

Çocuklar da faydalanabilir

Artistik Studio güvencesiyle çocuklarınızın da ney üfleyebilmesini sağlıyoruz. Geniş ve ferah bahçemiz sayesinde çocuklarınız pandemiden uzak bir çalışma ortamına kavuşuyor. Stüdyo çalışmalarımız eğlenceli bir ortamda, usta sanatçılarımızla gerçekleşiyor. Çocuğunuzun gelişimi için mükemmel bir ortam sunuyoruz.

Stüdyolarımız haftanın 7 günü açıktır. Neyzenlerimiz eşliğinde ney stüdyolarımızda 45 dakika ile 1 saat arasında çalışmalarınızı yapabilirsiniz. İsterseniz de çalışmalarınıza tek başınıza veya neyzenlerimiz eşliğinde, daha uzun bir planlamayla stüdyolarımızda devam edebilirsiniz.

Hizmetlerimiz;

  • Neyiniz yoksa size çalışmanız sırasında kullanabileceğiniz neyi ücretsiz olarak temin edebiliriz.
  • Satın almak isterseniz yardımcı olabiliriz.
  • Müziğe hevesli ancak tecrübesizseniz, 3 ay içinde temel seviyede ney çalabileceğinizin garantisini veriyoruz.
  • Stüdyolarımızı kayıt ve provalarınız için kullanabilirsiniz.
  • Stüdyolarımız samimi, konforlu ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak dizayn edilmiştir.
  • Bütün stüdyolarımızda kablosuz internete erişim sağlayabilirsiniz.
  • Adınıza özel çıkartacağımız üyelik kartları sayesinde, stüdyo katılımlarınızı takip edebilirsiniz. Bu sayede çalışma sürecinize aksatmadan devam edebilirsiniz.

Antalya Ney Kursu ile Ney Öğrenin

Ney (bazen nay veya nai olarak yazılır), İran asıllı bir üflemeli çalgıdır. Parmak delikli içi boş bir silindirden oluşur. Bazen ahşabın zarar görmesini önlemek için üstüne pirinç veya plastik bir ağızlık yerleştirilir, ancak bu ses üretiminde hiçbir rol oynamaz. Çok zorlayıcı ve ilgi çekici bir sesi var, bu yüzden çok ilgi çekici bir enstrümandır.

Ney’in kendine özgü sesini veren eşsiz bir tarzda üflenmesi vardır. İçi boş bir silindirin sadece tepesi olan neyin üst kenarı, ağız içinde üst iki ön diş arasına yerleştirilir. Dil ile küçük bir hava akımı yönlendirilir ve üst dudak neyin üst kısmını çevreler. Dudak ve dilin hareket ettirilmesi perdeyi (her iki yönde tam bir tona kadar) ve ton kalitesini değiştirir. Hemen Antalya ney kursu ile ney çalmaya başlayın.

Hem tını hem de ses şiddeti sonsuz çeşitliliğe sahiptir. Bu tekniğin öğrenilmesi çok zordur, ancak bir kez ustalaşıldığında, ses üzerinde yalnızca insan sesine kıyasla büyük bir kontrol sağlar. Gelişmiş müzisyenler, hava akışındaki türbülans miktarını kontrol ederek saf tonlardan son derece nefes alan seslere kadar çok çeşitli seslere izin verir.

Neyler, yalnızca parmakların ulaşabileceği (büyük neyler için) ve parmak kalınlığıyla (küçük neyler için) sınırlı bir aralıkta her boyutta gelir. Uzun neyler alçak, kısa neyler ise yüksek perdelidir. Neyi genellikle ürettiği en düşük nota göre belirtirim, ancak İran terminolojisi üçüncü kayıttaki en düşük nota göre neyi, en düşük notun beşte biri kadar tanımlar. Hemen Antalya ney kursu ile ney çalmaya başlayın.

Yani, en düşük nota A’ya sahip bir neye resmi olarak E-kuk veya Mi-kuk denir. Karışıklığa ek olarak, Arapça ve Türkçe neyler, en düşük notanın hemen üzerindeki notayı çaldığınızda üretilen perdeden sonra adlandırılır. Tüm müzikler tek bir neyde ancak iki veya en fazla üç “anahtar” ile çalınabilir ve bir parçanın transpoze edilmesi neyin boyutu değiştirilerek yapılır.

Tüm Ortadoğu’da ney denilen benzer enstrümanlar kullanılır, ancak dudaklarla üflenir ve çok daha sınırlı bir sese sahiptir. Bunlar Arapça neyy ve Türk neydir. İran neyinin iki alt deliği arasında bir parmak deliği daha vardır ve tambur deliği, açıldığında İran neyinden yarım ton daha yüksek bir nota üreten daha yüksek bir yerdedir. Diğer bir fark ise, İran neyinin 7 dilimi, Arapça ve Türk neylerinin 9 dilimi olmasıdır.

Bir İran nesi dudaklarla da üflenebilir, ancak ney yarım ton daha yüksek ses çıkardığı için bu tarz interdental teknikle karıştırılamaz.  Bu  harika enstrüman 5000 yıl öncesine tarihlenen Mısır mezarlarında bulunmuştur.

Antalya Ney Kursu ile Vakit Kaybetmeden Ney Çalmaya Başlayın!

Artistik Stüdyo bünyesinde kurulan Antalya Ney Kursu alanından uzman birçok Ney hocası ile hizmete her zaman hazır beklemektedir. Hemen daha fazla vakit kaybetmeden Ney çalmayı öğrenin ve size sağlayacağı faydaları bizzat deneyimleyin. Bizimle Whatsapp canlı destek üzerinden ya da direkt telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz. Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamayı ve sizinle iletişime geçmekten mutluluk duyacaktır.

Ney Kursu Fiyatları İçin Bize Buradan Ulaşabilirsiniz

You may also like

Yorum bırakın

meb-2019-logo-DA0DCBBD3F-seeklogo.com

ÖZEL EZGİCAN SANAT MERKEZİ KURSU

Copyright @2021 – Ezgican Sanat Merkezi / Ezgican Müzik

Sohbeti Başlat
Bir Mesaj Yazmak İçin TIKLAYIN
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Ara