Antalya Saksafon kursu

tarafından Artistik
antalya müzik kursu

Antalya Saksafon kursu, saksafon kendisiyle ilişkilendirilen havalı ve ihtişamlı görüntü nedeniyle bir bando, caz topluluğu veya senfoniye katılmak isteyenler için her zaman düşünülen en iyi enstrümanlardan biridir. Saksafonu seçmek sizi sofistike, pürüzsüz, bol ruhlu kılar ve birçok insan bu görüntüye çekilir. Hemen saksafon öğrenmeye başlamak istiyorsanız tamamen profesyonel saksafon çalıcılarından oluşan Antalya Saksafon kursu için kayıt yaptırın. Unutmayın Saksafon sadece imajınıza yardımcı olmakla kalmaz, saksafonu nasıl çalacağınızı öğrenmeniz için 10 başka neden daha vardır.

Saksafon Çalmayı Öğrenmek İçin 10 Neden

Antalya Saksafon kursu

1. Saksafon Çok Yönlüdür

En yaygın olanları Soprano, Alto, Tenor ve Baritone olmak üzere 9 farklı saksafon türü vardır. Alto saksafon, çoğu yeni başlayan saksafon oyuncusunun bir devlet okulu grubu veya topluluğundayken öğrendiği şeydir. Bir şarkının farklı bölümleri için çeşitli saksafon türleri kullanılır. Bariton’un bas kısımları varken soprano ve alto saksafonların melodileri vardır.  Saksafonun, klasik, caz, soul, blues, çağdaş, pop, rock ve bando grupları dahil birçok tür için esnek olan çok yaratıcı bir sesi vardır. Bu enstrüman, müzisyenin duygularını iletmesine ve kendi stilini ve yaratıcılığını yansıtmasına olanak tanıyan dinamik seslerle her türlü müzik zevkine uyabilir.

2. Her Enstrüman Gibi Saksafon Çalmak da Beyni Geliştir

Araştırmalar, müziği öğrenen çocukların soyut muhakeme becerileri, okuryazarlık ve matematik becerilerinde mükemmel olduğunu ve genel olarak akademisyenlerde daha başarılı olduğunu kanıtladı.

Saksafon gibi bir enstrüman öğrenmek aynı zamanda hafıza işlevini geliştirir, sabır, sebat ve diğer önemli liderlik becerilerini öğretir.

3. Hafızayı Geliştirir

Bir enstrüman çalmak çok fazla beyin gücü, kas hafızası ve nörolojik kontrol gerektirir. Enstrüman çalan kişilerin daha iyi anıları olduğunu ve bilişsel ve motor işlevlerini enstrüman çalmayanlara göre uyumlu bir şekilde daha iyi kontrol edebildiklerini kanıtlayan çok sayıda çalışma yapılmıştır. Saksafon çalmak beyniniz için harika bir egzersizdir.

4. Saksafonlar Rahatlatıcıdır

Saksafonun sesi yumuşak çalması çok rahatlatıcıdır. Birçok insan rahatlamak ve şimdiki anda yaşamak için bir enstrüman çalmaktan hoşlanır.

Müzik çalmak veya bestelemek, sadece o şeye odaklanmanızı ve dikkat toplamanızı gerektirir; bu, merkezlenmek, rahatlamak ve stresi azaltmak için harika bir yoldur. Müzik yapmak, ruh halinizi iyileştirmek veya kendi kişisel terapi cihazınız olarak kullanmak için de harikadır.

Saksafon dersi

5. Saksafon Çalmak Gelişen Bir Beceridir

Müzisyenler saksafonu severler çünkü her zaman öğrenecek yeni bir şeyler vardır. Saksafon ailesindeki 9 enstrümanla ve cinsten olmayan veya daha doğrusu herhangi bir türe bağlı olmayan bir enstrüman olarak, öğrenilecek sonsuz sayıda şarkı ve beceri seviyenizi geliştirmenin yolları var.

6. Saksafonlar Zamansızdır

Saksafonlar, insanların asla yorulmayacakları veya dinlemeyi bırakmayacakları bir araçtır. Saksafonun sesleri cazdan rock, pop ve ruha kadar neredeyse her müzik türüne uygundur. Macklemore ve Ariana Grande gibi ana akım pop çıkışları albümlerinde sık sık saksafon kullanıyor. Saksafonu öğrenmek, uzun süreli bir müzik kariyeri için çok daha iyi bir şans sağlar. Saksafon çalmayı öğrenmek ve usta olmak için Antalya Saksafon Kursu için kayıt oluşturabilirsin.

7. Saksafonları Çalması Kolaydır

Saksafon, bir orkestradaki diğerlerine kıyasla daha yeni bir enstrümandır ve anlaşılması nispeten kolay bir sisteme sahiptir. Saksafon, enstrümanlar ile doğru tonu üretmek söz konusu olduğunda, nefesli enstrümanların en kolaylarından biridir.

Bb Soprano saksafon en küçüğüdür ve en benzersiz sese sahiptir, ancak tonlama söz konusu olduğunda kontrolü en zor olanıdır.

Çoğu besteci ve müzik öğretmeni , 10 yaşın üzerindeki hemen hemen herkesin iyi idare edebileceği ve öğrenilecek en çok materyale sahip olduğu orta boyutu nedeniyle alto saksafon  öğrenmeyi önerir. Birçok saksafon türüyle dilediğiniz kararı verebilirsiniz.

Saksafon Çalmayı Öğrenin

8. Saksafon Öğrenmek Diğer Nefesli Çalgıları Öğrenmeyi Kolaylaştırır

Saksafon, klarnet ve flüt ile birlikte nefesli çalgılar ailesindedir.

Saksafon çalmayı öğrenirseniz, aynı zamanda bir aynı sistemli ve benzer bir parmak sistemine sahip olan klarnetin öğrenmesi de son derece kolay olacaktır.

En iyi saksafon çalarlar aynı zamanda kolayca flüte geçiş yaparlar, çünkü enstrümanda ton üretmeyi biraz daha kolaylaştıran ve neredeyse aynı parmaklara sahip soprano ve alto saksafonlarla neredeyse aynı sicile sahip olan bir kamış yoktur.

9. Saksafon Sosyal Çevre Kazandırır

İnsanlar saksafonu severler ve jazz, blues ve soul müziği, her türe nüfuz eden bu enstrümanın sesi ile radyoda daha yaygın hale geliyor. İnsanlar saksafonu çaldığınızı öğrendikten sonra onlar için çalmanızı isteyeceklerdir. Bir grubun veya orkestranın parçası olmak aynı zamanda insanlara ekip çalışmasını ve kararlılığı öğreten eğlenceli bir sosyal aktivitedir. Saksafon aynı zamanda havalı, havalı ve sofistike harika bir ortam yaratır.

10. Saksafon Özgüven Sağlar

Tıpkı zor bir görevi üstlendiğinizde veya yeni bir beceri öğrendiğinizde olduğu gibi, özellikle saksafon gibi bir müzik aleti çalmayı öğrenmek müzisyene güven aşılaması gereken bir şeydir. Notalar okumak ve nefesli çalgılar çalmayı öğrenmek gerçekten zordur. Bu becerilerin öğrenilmesi çok zaman, sabır ve özveri gerektirir, ancak bir kez ustalaştıklarında ömür boyu sizinle kalacaktır. Enstrüman çalan insanlar karar verme yeteneklerine, müzik becerilerine, sosyal becerilerine, akademik yaşamlarına ve problem çözme konusunda daha özgüvenli olma eğilimindedir.


Antalya Saksafon Kursu ile Saksafon Çalmayı Öğrenin

Yeni bir enstrüman çalmayı öğrenmek göz korkutucu olabilir ancak profesyonel eğitmenlerden oluşan bir kursta başlamak hiç zor olmayacaktır. Antalya’nın en iyi müzik öğretmenlerine sahip Artistik Stüdyo bünyesinde açılan Antalya Saksafon Kursu ile kısa sürede saksafon çalmayı öğrenebilir ve sonrasında diğer nefesli çalgılara geçiş sağlayabilirsiniz. Hangi enstrümanları öğrenmek istediğiniz konusunda kararsızsanız, bize uğrayıp birkaç enstrümanı deneyin, sizin için en iyi enstrümanı belirlemek için çalışmaktan mutluluk duyarız. Daha fazlası için bizimle iletişime geç.

You may also like

Yorum bırakın

meb-2019-logo-DA0DCBBD3F-seeklogo.com

ÖZEL EZGİCAN SANAT MERKEZİ KURSU

Copyright @2021 – Ezgican Sanat Merkezi / Ezgican Müzik

Sohbeti Başlat
Bir Mesaj Yazmak İçin TIKLAYIN
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Ara