Antalya Ud Kursu

tarafından Artistik
Antalya Ud Kursu

Artistik Stüdyo garantisinde, samimi bir ortamda, profesyonel udilerimizin elinden, sosyal mesafe kurallarına uyarak Antalya ud kursu hizmetini sizlere sunuyoruz.

Kendi grubunuzda veya tek başınıza ud çalabilmek isterseniz size yardım etmek için buradayız. Ünlü sanatçılara eşlik eden profesyonel udilerimiz sizlere eşsiz bir ud deneyimi sunuyor.

Antalya Ud Kursu

Artistik Stüdyo’muzun 3 katlı binasında bulunan 9 stüdyomuzla sizlere, ister amatör olun isterseniz de profesyonel, ud çalışmaları konusunda yardım ediyoruz.

Antalya Ud Kursu

Antalya ud kursu ile hemen ud çalmaya başlayın.

Ud hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyor ama ne bekleyeceğinizden emin değil misiniz? İster yeni başlayan ister deneyimli bir müzisyen olun, işte Ud öğrenip bugünden çalmaya başlamanız için bazı iyi nedenler.

1.) UD, GİTARIN ÖNCÜSÜDÜR

Ud, modern Gitarın büyükbabasıdır. Bugün herkesin çok sevdiği Gitar, Ud soyundan gelmiştir. Ud, haçlı seferleri sırasında ve İslam İmparatorluğu’nun İspanya ve Bizans’a açılmasıyla Avrupa’ya getirildi.

Gitar günümüzün en popüler enstrümanlarından biri olduğundan ve Batı müziği teorisini öğrenmenin harika bir yolu olduğundan, Ud, Orta Doğu’daki enstrümanların öncüsüdür ve herhangi bir topluluğun temeli olarak hizmet eder. Ud’un çok yönlülüğü, Orta Doğu müzik teorisinin gelişiminin temel taşıdır, aynı zamanda oyuncuya müziğin birçok farklı anahtarını çalma ve birçok farklı ölçek (makam) çalma özgürlüğü sağladı.

Bugün Gitar çalıyorsanız, Gitarın var olduğunu unutmayın çünkü Ud, Avrupa müziğinin evriminde önemli bir etkiye sahiptir.

 2). EĞLENCELİDİR

Ud’la çalınan müzik, olmasını istediğiniz herhangi bir şey olabilir. Enerjik, canlı, dramatik, melankolik ve aynı zamanda çok eğlenceli olabilir. Ud aynı zamanda başkalarıyla paylaşmaya değer bir enstrümandır ve dansçılar ve perküsyoncular için çalınabilir. Topluluklarda oynanabilir. Bakması da çok güzel. Artık elektrikli Ud’lar satın alabilir ve hatta distorsiyon ekleyebilir ve farklı seslerle çalabilirsiniz.

3). UD ÖZGÜRLÜK SUNAR

Kuralları esnetmeyi, yeni bir şey denemeyi, eski paradigmalardan çıkmayı veya sadece bir piyanoda bulamadığınız notaları çalmayı seviyorsanız, Ud tam size göre.

Ud perdesizdir ve çalıcının üç oktav içinde hemen hemen her ses frekansını çalmasına izin verir. Bu, çeyrek tonları çalabileceğiniz anlamına gelir. Çeyrek tonlar, bir piyanodaki notalar arasındaki notalardır. Başka bir deyişle Batı müziğinde yoklar. Üzerinde 20 perde bulunan normal perdeli bir Gitar hayal edin, şimdi birinin zaten orada olan perdelerin arasına 20 perde daha koyduğunu hayal edin… Şimdi çalacak çok daha fazla potansiyel notanız var. Ud çalmak böyle bir şey. Türk müziğinde notalar arasında daha da fazla ayrım vardır.

Ud çalmayı öğrendiğinizde, doğaçlama yapmayı da öğreneceksiniz. Orta Doğulu müzisyenler bazen tüm performansları doğaçlama yaparlar. Caz müzisyeniyseniz bu konuda zaten rahat olabilirsiniz, ancak klasik eğitim almış müzisyenler için garip bir fikir olabilir. Merak etmeyin, herkes nasıl doğaçlama yapılacağını öğrenebilir. Ayrıca müziği yorumlamanıza da izin verilir. Antalya ud kursu ile hemen ud çalmaya başlayın.

4.) DÜNYA MÜZİĞİ SAHNESİNE ARTAN İLGİ

Uzun yıllardır insanlar yeni sesler arıyor ve ‘Dünya Müziği’ uzun zamandır ortalıkta. Bu büyük bir sahne haline geliyor ve artık Doğu ile Batı arasında farklı türlere yayılan işbirlikleri var.

5.) SİZİ DAHA İYİ BİR MÜZİSYEN YAPACAK

Ud kesinlikle zorlayıcı bir enstrüman, ancak Piyano kadar zor değil. Farklı ölçekler ve modlar arasında ayrım yapmayı öğrendikten sonra, Batı Müziğinde bulunmayan notaları nasıl çalacağınızı öğreneceksiniz. Bu gerçekten çok heyecan verici olabilecek yeni bir sınır. Antalya ud kursu ile hemen ud çalmaya başlayın.

Armoni ve akorlardan ziyade modal melodiye (makam) odaklanan yepyeni bir müzik teorisi öğreneceksiniz. Akor düzeni I, IV, V’yi takip eden şarkılardan bıktınız mı? Endişelenmeyin, çünkü akor çalma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Müziği sayfada yazıldığı şekilde not almak için çalmak yerine doğaçlama yapmayı ve yorumlamayı öğreneceksiniz. Çok fazla müzik kulakla öğrenilir, bu yüzden sizi müzik notalarından kurtaran ve kulaktan bir parça öğrenmenizi sağlayan bir beceri geliştireceksiniz. Antalya ud kursu ile hemen ud çalmaya başlayın.

Ayrıca popüler Batı müziğinde nadiren kullanılan yeni ritimleri öğrenecek ve yerinde melodiler oluşturup doğaçlamayı öğreneceksiniz.

Pek çok insan, müziğin çalınmasının gereken tek yol olduğunu düşünerek Batı müzik eğitiminden geçiyor, ancak Orta Doğu müziğiyle ilk başta gerçekten anlamlı olmayan sesler duyacaksınız, ancak yakında müzik dinlemenizin bir parçası olacaklar. kalp. Ud öğrenmek, müziğe bakış açınızı değiştirir, çünkü ‘eşit mizaç’ kullanan modern Batı müziğinin aksine, Ud müziği ‘doğanın’ amaçladığı şey olan ‘adil’ veya ‘saf’ mizaç kullanır. Müziği, bir algoritma tarafından belirlenen perde frekansı yerine doğal seslerin bir koleksiyonu olarak görmenizi sağlar. Her ölçek veya mod, aynı notaları paylaşsalar bile farklı bir ruh hali ve farklı bir his yaratır.

6.) UD MÜZİĞİ DERİN, MANEVİ VE MEDİTATİFTİR

Müzik dinlemiş olan herkes bilir ki vücutta farklı etkiler yaratır. Bazı müzikler sizi heyecanlandırır, bazı müzikler uykuya dalmanıza neden olur ve aradaki her efekt de bunu sağlar. Ud sadece çok dinamik ve heyecan verici bir enstrüman değil, aynı zamanda büyük bir meditasyon etkisine sahiptir ve eski tarihte rahat bir zihin durumu yaratmak için kullanılmıştır. Antalya ud kursu ile hemen ud çalmaya başlayın.

Çoğu gün uzun bir günün ardından eve geldim ve sadece oturup Udumu çalmam gerekti. Sadece sakinleştirici ve iyileştirici bir etkiye sahiptir. Beni daima dengeye geri getiriyor. Tecrübelerime göre, enstrümanın rezonansa girme şekli ve ona bu etkiyi veren tınıdır. Aynı zamanda ‘sadece’ tonlama kullanması ve bir sesin şarkı söyleme biçimine daha yakın çalması ile de ilgisi olabilir.

7.) ORTA DOĞU MÜZİĞİ DERİN VE ÇEŞİTLİDİR VE SÜREKLİ BİR ÇALIŞMADIR

Profesyoneller bile Ud müziği hakkında keşfedilecek her şeyi keşfetmedi. Bunu cesaretinizi kırmak için söylüyorum ama her zaman deneyebileceğiniz yeni şeyler, geleneksel parçaları çalmanın yeni yolları ve şarkıları yorumlamanın yeni yolları olduğu için. Ud müziğinde de ‘modülasyon’ denen bir şeyimiz var, bu bir ölçeği çalmak ve diğerine geçmek, sonra diğerine geçmek ve sonra tekrar geri gelmek anlamına geliyor. Bunu yapmanın pek çok yolu var. Pek çok geleneksel yol vardır, ancak her zaman keşfedilen yeni yollar da vardır. Antalya ud kursu ile hemen ud çalmaya başlayın.

8.) HER ŞEYDEN BİRAZ İSTİYORSANIZ UD TAM SİZE GÖRE

Ud, çok yönlülüğü için harika bir enstrümandır. Ud çalarsanız, Yunan müziği, Hint müziği, İran müziği, Çin müziği, Japon müziği ve çok daha fazlasını çalabilirsiniz. Ud sadece Gitarın değil, aynı zamanda Bouzouki, Mandolin, Çin Pipası ve Japon Biwa’sıdır. Etnomüzikolog için nihai araçtır. Aslında, Ud birçok farklı kültürün müziğini çalabildiği için onların tercih ettiği enstrüman olmalıdır. Buna kim hayır diyebilir?

Ud öğrenmeye başlamak için en iyi zaman şimdi. Ud dünya çapında yayıldı. Udlar internet üzerinden satılıyor. Ud yapımcıları, modern yenilik ve teknoloji sayesinde şimdiye kadar yapılmış en kaliteli Ud’leri yapıyorlar. Ud dizeleri yaygın olarak bulunur ve birçok şirket tarafından yapılır. Kanadalı Gitar şirketi Godin bile Ud’un MultiOud adlı kendi versiyonunu yapıyor. Bu gerçekten Ud için yeni bir çağ. İnsanlar Ud’un cazibesini yeniden keşfettiklerinde müziğin yeniden keşfedilmesine yardımcı olabilir. Antalya ud kursu ile hemen ud çalmaya başlayın.

Antalya Ud Kursu ile Ud Çalmayı Öğrenmek

Elbette pek çok muhteşem ud sanatçısı var ve son yıllarda dinlemekten zevk alacağınız bir çok ud sanatçısı vardır.

Rahim AlHaj da Iraklı ve Münir Beşir’in öğrencisiydi. Müziği geleneksel Irak udunu çağdaş etkilerle birleştiriyor. Ruh Yerleştiğinde: Irak’ın müziği tek kelimeyle şahanedir.

Antalya Ud Kursu ile Vakit Kaybetmeden Ud Çalmaya Başlayın!

Artistik Stüdyo bünyesinde kurulan Antalya Ud Kursu alanından uzman birçok Ud hocası ile hizmete her zaman hazır beklemektedir. Hemen daha fazla vakit kaybetmeden Ud çalmayı öğrenin ve size sağlayacağı faydaları bizzat deneyimleyin. Bizimle Whatsapp canlı destek üzerinden ya da direkt telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz. Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamayı ve sizinle iletişime geçmekten mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Antalya müzik mağazası hizmetimizle size özel UD fiyatlarımız ile avantajlı şekilde ud sahibi olabilirsiniz.

You may also like

Yorum bırakın

meb-2019-logo-DA0DCBBD3F-seeklogo.com

ÖZEL EZGİCAN SANAT MERKEZİ KURSU

Copyright @2021 – Ezgican Sanat Merkezi / Ezgican Müzik

Sohbeti Başlat
Bir Mesaj Yazmak İçin TIKLAYIN
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Ara